
Személyes találkozónk alkalmával megbeszéljük az Ön aktuális (haláleseti gyász, veszteség, babavesztés, válás, szakítás, költözés, munkahely elvesztése, egészségünkben történő változás, életszakasz kori változások megélése, a házasságkötés, a felnőtt gyermekek kirepülése (üres fészek szindróma) ilyen a bizalomvesztés, nyugdíjazás/szabadság, stb.), problémáját.
Ismertetem Önnel a feltételeket és közösen eldöntjük, hogy tudjuk – e a Gyászfeldolgozás Módszer® cselekvés programot alkalmazni az Ön gyógyulási folyamatában, lelki békéjének megtalálásában.
Biztosíthatom arról, hogy minden esetben ellátom tanáccsal, ha magam idő vagy egyéb okok miatt nem tudom vállalni a program levezetését, segítek megtalálni a megfelelő a lakóhelyéhez legközelebb szakembert vagy Gyászfeldolgozás Módszer® Specialistát.

Mindannyiunk életében eljöhet az a pillanat, amikor segítségre van szükségünk. A terhek, a kihívások és a bizonytalanságok sokszor egyedül nehezen kezelhetők.
A segítő beszélgetés szolgáltatásom éppen azért jött létre, hogy Ön mellett álljon, hogy meghallgassam, támogassam és segítő eszközökkel irányt mutassak. A beszélgetéseink bizalmasak, támogatóak és teljesen személyre szabottak.
Minden ember egyedi, minden gyász, veszteség, krízis és nehézség feldolgozása is egyedi. Célom, hogy az Ön igényeihez igazodva találjam meg a legjobb megoldásokat, ehhez elengedhetetlen az egymás iránti tisztelet, őszinteség, nyitottság és bizalom. Legyen szó életvezetési kérdésekről, döntésekről, kapcsolati problémákról vagy akár személyes fejlődésről, itt vagyok, hogy meghallgassam és segítsem. Közösen hatékony eredményt érhetünk el.

A veszteség mindenki életében elkerülhetetlen, és a feldolgozása nagyon nehéz feladat.
Gyászfeldolgozás Módszer® nem csak a haláleseti gyász veszteségeivel foglalkozik.
A veszteség, a gyász akkor is megtalál minket, akkor is elindul ez az érzelmi reakció, hogyha elszakadunk valakitől, vagy ha meghalt a kedvenc kisállatunk aki hosszú ideje a szívünkhöz nőve élt. A babavesztés, válás, szakítás, költözés, vagy elveszítjük a munkahelyünket, egészségünkben történő változás, életszakasz kori változások megélése, a házasságkötés, a felnőtt gyermekek kirepülése (üres fészek szindróma) ilyen a bizalomvesztés, a szabadság (nyugdíjba vonulás), stb.
Ha bekövetkezik egy változás az életünkben és ezáltal egy jövőképet, reményt veszítünk el, akkor is elindul egy gyászfolyamat.
Tehát, minden egyes veszteség után ugyanolyan gyászfolyamat következik be és azért legyünk tisztába a veszteségre adott gyászreakció sokféle okával, mert a feldolgozatlan veszteségeink halmozódnak. Ezek a felhalmozott veszteségek testi és lelki egészségkárosodást okozhatnak.